Koniec przygody?

Wieść gminna niesie, że Mateuszek zbliża się do kresu swojej drogi, jako Premier. Ot zużył się biedaczyna. A Prezes sentymentu dla części zamiennych nie ma. I chyba nadszedł czas wymienić zderzak. Zwłaszcza, że kombo PO+Hołownia+Lewica jakiś czas temu przegoniło PiS w stopniu, który wręcz gwarantuje utratę władzy.

A taki był Premier ładny, amerykansky no ale cóż… pandemia. Przestał Mateuszek dowozić to jego teraz mają wywieźć. Pytanie tylko, dokąd. Bo brak odpowiednio ciepłej posadki może poskutkować niespodziewanym nawrotem szczerości w prasie lub jakąś inną formułą technokratycznego rewanżu. Co najciekawsze w tym wszystkim te spekulacje wydają się z powrotem otwierać etat delfina w haremiku prezesa. A tu hurysy czekają w kolejce.

Niewielu za to czeka, aby wziąć zwolniony etat. I to Mateuszkowi skórę może uratować. Premierostwo w obecnej sytuacji to przecież pocałunek śmierci. Oczywiście ludzie pokroju Błaszczaka nie zawahają się ani chwili, ale tacy „fachowcy” przesunięci przez Prezesa „na odcinek” mogą rady nie dać. A stawki wysokie. Jak patrzę na poziom wkur… irytacji znajomych górali to dla PiS wręcz egzystencjalne.

Czy więc Duda to był ostatni skok PiS?

7 myśli na temat “Koniec przygody?

 1. Inną zaletą może być brak chętnych na stolec – ta nieznośna świadomość że w razie jakby co będzie pilne zapotrzebowanie na kozła ofiarnego no a czasy teraz trudne… lepiej chyba poczekać w cieniu.

  Polubienie

  1. W sumie racja – w razie czego wyznaczy się sołtysa Piegłasiewicza z Psiej Wólki albo innego Incitatusa (może miauczeć zamiast robić ihaaaaa, co za różnica w obecnym systemie władzy w Polsce?).

   Polubienie

   1. Żadna. To jednak naprawdę dało do myślenia, jak łatwo było wymienić Madonnę z Wielkim Cycem na Młodego Bankstera. Nic, zero reakcji w zaangażowanej części narodu. Prezes kazał kochać reinkarnację Kwiatkowskiego, to tak czynić będziem. Ma to niestety tę wadę, że lud zdaje sobie sprawę, kto realnie rządzi, a kto jest podwykonawcą, czyli zmiana zderzaka nie podziała.
    No i inny problem leży na stole. To jednak nie może być byle kto, tylko ktoś zdolny trzymać w ryzach Ziorrę.

    Polubienie

   2. W opcjach są nowe wybory z myślą o wyprzedzeniu trendu spadkowego. I oddania władzy i odbudowy w ręce opozycji (czyli jak zwykle). Ale to wymagałoby zdyscyplinowanych oddziałów a Ziobro na to nie pójdzie bo dla niego to wyrok (pewnie całkiem dosłownie). Niby przy okazji budżetu UE kolejne przecwelenie nastąpiło ale czy do końca?
    No i jak już wspominałem jest problem co z Mateuszkiem. On też przecież wisi na akcji wybory (murowany Trybunał Stanu i to z sukcesem bo to łatwa administracyjna sprawa) więc może fikać. Pytanie ile i czego na Prezesa nazbierał. Poza tym on się tak łatwo z myślą utraty delfinizmu nie pogodzi.

    Polubienie

   3. Nowe wybory? Nie wiem czy ma to sens z punktu widzenia PiSu. Spadek się chyba zakończył na poziomie około 30%. Lepiej teraz trwać. Chyba że jakieś kolejne załamanie władza przewiduje. Ale nawet jeśli – nad prezesem wisi biologia. Albo teraz zostanie tym emerytowanym zbawcą Polski albo nigdy.
    Ziobro – on jest ciągle w grze. Spacyfikowano jego próbę wywrócenia stolika, ale w ogóle nie naruszono dotychczasowej pozycji. Coś się przydarzy prezesowi.. Kto jeszcze w ZP ma jakieś talenty przywódcze poza Zbyniem?
    Matousz – ale on się nie liczy. Nie ma własnego zaplecza, cały ten delfin był patykiem na wodzie pisany. Jak Kaczyński zejdzie to to co chciał nie będzie miało znaczenia. Tu kłania się kazus Wieniawy Długoszewskiego. Też był delfinem i skończył strzelając se w łeb na Kubie.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s